ثروت زایی

وبلاگی برای افزایش ثروت و درآمد شما

عوامل موثر در آغاز یک فعالیت تجاری موفق
ساعت ۸:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٥   کلمات کلیدی: شروع تجارت ،موفقیت در کسب وکار

پول‌نیوز 

 

در حال حاضر و با توجه به بروز تحولات و حوادث مختلفی از قبیل جنگ و بلایای طبیعی در سراسر جهان، پیش بینی شرایط حاکم بر بازارهای سرمایه و تجارت به امری دشوار مبدل شده است.

 

به گزارش پول نیوز، از این رو تجار و فعالان اقتصادی سعی می کنند تا در این بازارهای بی ثبات به هر ترتیب و از طرق مختلف تا حدودی درآمد خود را  افزایش دهند.

 

اما در این میان استفاده از هر فرصت سرمایه گذاری و یا آغاز تجارتی جدید می تواند خطرات بالقوه ای را نیز برای آنها به همراه داشته باشد. این مساله نه تنها سودی را نصیب آنها نمی کند بلکه این امکان وجود دارد که اصل سرمایه خود را نیز بطور کامل از دست بدهند.

 

در نتیجه اگر قصد دارید تا فعالیت تجاری جدیدی را آغاز نمایید، در ادامه این مطلب با ما همراه بوده و نکات مهم ذکر شده را در اولویت کاری خود قرار دهید.

انتخاب ایده تجاری مناسب و بررسی تمامی جوانب آن

پس از انتخاب حوزه تجاری که قصد فعالیت در آن را دارید باید در نظر داشته باشید که دورنما و نتیجه کار شما در آینده چه خواهد بود. پس از آن بر ابعاد مختلف فعالیت تجاری مذکور تمرکز کرده و بهترین شرایط را برای اجرایی ساختن آن فراهم آورید. اما این مساله را نیز نباید فراموش کرد که همه چیز در کسب درآمد و پول خلاصه نمی شود و میزان انرژی و زمان کاری افراد نیز با محدودیت روبرو است. در نتیجه برنامه ریزی مدون و پیروی از جریان کاری مشخص می تواند بسیار سودمند بوده و افزایش کارایی را به همراه داشته باشد.

تامین منابع مالی لازم

یکی دیگر از نکات مهم که پیش از آغاز فعالیت تجاری باید به آن توجه شود میزان منابع مالی لازم برای انجام این  کار است. کمبود سرمایه یکی از مشکلات جدی است که هر سرمایه گذار و فعال اقتصادی می تواند با آن مواجه شود. برای تامین منابع مالی لازم اگر از زمان کافی برخوردار هستید می توانید با سپرده گذاری پول در بانک پس از مدتی و با کمترین خطر پذیری سرمایه لازم برای آغاز فعالیت خود را جمع آوری کنید. در غیر اینصورت می توانید از موسسات مالی نظیر بانک و یا موسسات قرض الحسنه وام دریافت کرده و به سرعت کار خود را آغاز نمایید.

کسب مهارت های کاری لازم

مسلما داشتن سرمایه لازم برای کسب موفقیت در یک فعالیت تجاری لازم است اما کافی نخواهد بود. کسب مهارت های کاری در کنار تامین منابع مالی لازم می تواند کسب موفقیت را تا حدود زیادی تضمین نماید. همچنین بدین ترتیب این امکان فراهم می شود تا در کمترین زمان ممکن بیشترین میزان سود را کسب نمایید.  

در پایان می توان گفت که در صورت مواجه با ایده تجاری جذاب، به سرعت خود را درگیر امور مربوط به آن نکرده و  این نکته را به خاطر داشته باشید که پذیرش مسئولیتی که فراتر از توانایی هایی شما است، می تواند مشکلات حادی را برای شما بوجود آورد. مسلما استرس ایجاد شده از این طریق می تواند فعالیت های کاری دیگر شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.